Promocje

Najczęściej kupowane

Producenci

SKRACANIE BRANSOLETKI Z ZAPIĘCIEM ZEGARKOWYM

1. Przygotuj mały śrubowkręt, szpikulec, grubą igłę do podważenia zapięcia i nożyczki bądź ostry nóż do przycięcia skóry.

2. Umieść szpikulec w odworze zapięcia i podważ.

3. Otwórz i wyjmij rzemień.

4. Przytnij na odpowiednią długość.

5. Włóż rzemień w zapięcie.

6. Zaciśnij.

 

7. Jeżeli bransoletka na nieruchomą ozdobę, należy zdjąć obie części zapięcia i skrócić obie strony.

 

 

Regulowanej długości korale drewniane

Każda z nas jest inna, w standardowej długości korali nie zawsze wyglądamy dobrze, dlaego też wymyśliliśmy naszyjniki o regulowanej długości od 50-70cm. Regulacja jest bardzo prosta - rozsuwane sznureczki. Nie ma tu żadnych elementów metalowych więc są idealną alternatywą dla osób uczulonych na nikiel, ołów itp.

Wersja najkrótsza:

Po maksymalnym wydłużeniu:

 

Jak dobrać długość naszyjnika lnianego

Naszyjniki lniane wykonujemy w 5 wariantach dlugości: 45, 50, 55, 60 i 65cm+ regulacja.

Układają się na dekolcie w sposób następujący:

 

Wymiar naszyjnika można wybrać z listy rozwijanej dostępnej przy zdjeciu produktu.

 

Rozmiary Bransoletek

Długości naszych bransoletek podajemy wraz z zapięciem. Wykonujemy je w większości w dwóch najbardziej popularnych wymiarach 17cm i 19cm. Przy każdej bransoletce znajduję się lista rozwijana z aktualnie dostępnymi rozmiarami.

Bransoletki 17cm pasują na nadgarstek o obwodzie 15-17cm

Bransoletki 19cm pasują na nadgarstek o obwodzie 17-20cm

Do każdej bransoletki dodatkowo montujemy 6 kółeczek sprężynek (ok. 5cm gługość) w celu regulacji długość.

 

Jak mierzymy naszą biźuterię

Wszystkie podane przez nas wymiary są wymiarami uśrednionymi. Naszyjniki i bransolety rozpinamy i rozkładamy w linii prostej.

 W zależności od grubości naszyjnika (średnicy końcówki, w którą wklejamy sznurki) standartowa długosć 50cm może różnie układać się na dekolcie. Im wieksza średnica końcówki tym naszyjnik jest masywniejszy i znajduje się bliżej szyi.

 

Z bransoletkami jest taka sama zasada.  Dla bransoletek lnianych i z drewnianych kulek do obwodu nadgarstka należy dodać 2-3cm. Dla płaskich bransoletek z rzemieni ok 1-2cm.

 

Jak dopasować identyczny wzór i kolorystykę bransoletki i kolczyków do naszyjnika

Chcesz kupić naszyjnik a razem z nim w tej samej kolorystyce dopasować bransoletkę i koczyki? Po prawej stronie, obok zdjęć produktu znajduje sie okienko z Polecanymi Produktami pasującymi wzorem i kolorem.

 

 

Lniane łzy

W naturze krople spadającego deszczu przyjmują formę łez. Zainspirowani tym zjawiskiem stworzyliśmy nową formę lnianych naszyjników. Zawieszki w kształcie lez z dużymi drewnianymi kulami w soczystych barwach.

 

-> Zobacz nasze nowe naszyjniki Łezki

 

 

 

Len w szerokiej gamie kolorystycznej

Barwienie włókien sięga początków cywilizacji. Substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego do końca XIX wieku stanowiły niegdyś wyłączne źródło stosowanych barwników. Obecnie w celu uzyskania nasyconych wyrazistych barw lnu używa się wraz z naturalnymi barwnikami odpowiednich zapraw.

 

 

LEN ZWYCZAJNY roślina suchych miejsc nasłonecznionych od tysięcy lat uprawiana jest jako roślina włóknodajna. Włókna lnu mimo dużej konkurencji ze strony tworzyw sztucznych nadal cieszą się ogromną popularnością.

Do produkcji nici lnianych używanych w naszych naszyjnikach wykorzystuje się włókna długie z łodyg lnu, które gwarantują najwyższą jakość przędzy czesankowej. Z włókien tych powstaje przędza łączona nitkowata, która po obróbce i nabłyszczeniu daje idealnie gładką, miękką i jednolitą strukturę.

-> Zobacz naszyjniki z naturalnej przędzy

 

 

 

 Sosna zwyczajna. Drzewo iglaste występujące w strefie klimatu umiarkowanego półkuli północnej. Są to rośliny o długich, wąskich igłach, charakteryzuja się dużą tolerancją na warunki środowiskowe i temperaturowe. Sosny stanowią źródło drewna, żywicy, olejków eterycznych i jadalnych nasion. Na przestrzeni wieków drzewa te dostarczały ludzkości wszelkich przedmiotów ważnych w codziennym życiu. Dzieki temu wplotły się folklor, kulturę i sztukę.

 

-> Zobacz nasze nowe wzory sosnowych korali

 

Malowanie drewna

 Drewno jest bardzo wdzięcznym naturalnym materiałem. W naszej pracowni malujemy je bejcami i akrylami. Bejca pokrywa drewno na intensywne kolory ukazująć przy tym fakturę, promienie łyka i żywicę. Przy wykończeniu i zabezpieczeniu odpowiednim lakierem uzyskujemy bardzo błyszczące nasycone soczyste kolory koralików drewnianych z których wyplatami naszyjniki i kolie, bransoletki oraz kolczyki drewniane.

-> Zobacz nowe kolory korali drewnianych

Farby akrylowe maskują wszelkie niedoskonałości drewna. Używamy ich głównie do decoupage. Dzieki nim uzyskujemy idealnie pocieniowane tło pod nasze wzory.

JAKO JEDNI Z NIELICZYCH SORTUJEMY KORALIKI

Dbając o idealny i nieskazitelny wygląd naszej biżuterii drewnianej przed składaniem każdej nowej partii najpierw przystępujemy do sortowania koralików. Ręcznie wybieramy i odrzucamy te, które mają skazy, rysy, sęki, takie z odpryskami lakieru i farby oraz te, na których bardzo widoczne są pasy żywicy.  Przebieramy każdą kuleczkę... ale uzyskany dzięki temu  efekt jest nieziemski :)  Kolie drewniane Klientki na stoiskach mylą z porcelanowymi.